kritikobasket.gr

«Ανοιχτό» το Αναπτυξιακό διήμερο στους προπονητές της ΕΚΑΣΚ

«Ανοιχτές» σε όποιον προπονητή της ΕΚΑΣΚ επιθυμεί θα είναι οι προπονήσεις του ομοσπονδιακού προπονητή Χρήστου Σγουριτσα το διήμερο 16-17/11. Ο ομοσπονδιακός θα βρεθεί στις Αρχάνες προκειμένου να προπονήσεις τα αγόρια του 2006-2007 της Κρήτης. Η ανακοίνωση: «ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΕΚΑΣΚ: Διευκρινήσεις διημέρου … Read More

Ορίστηκαν τα εξ αναβολής των Ανδρών

Την Πέμπτη 21/11, την Τετάρτη 27/11 και την Δευτέρα 23/12 ορίστηκαν τα τρία παιχνίδια που είναι σε εκκρεμότητα της ΕΚΑΣΚ. Συγκεκριμένα το ματς ανάμεσα σε Ιεράπετρα και Ηράκλειο θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό́ γυμναστήριο Αλικαρνασσού́ στις 21/11 και ώρα 20:00. Η … Read More

Τα αποτελέσματα των Παμπαίδων (2η αγωνιστική)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  1ος όμιλος  Τα αποτελέσματα 2η αγωνιστική: ΟΑΧ-ΑΟΚΧ 38-56 Κύδων-ΑΓΟΡ1 67-29 Χανιά BC-Ακρωτήρι  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 ματς): Κύδων 4 (2-0) ΑΟΚΧανιά 4 (2-0) ΑΓΟΡ1 3 (1-1) ΟΑΧ 2 (0-2) Χανιά BC 1 (0-1) Ακρωτήρι 1 (0-1) Επόμενη αγωνιστική (3η, 24/11):AOKX-ΚυδωνΑΓΟΡ1-ΑκρωτήριΧανιά BC-ΟΑΧ 2ος όμιλος  Τα αποτελέσματα … Read More

Το πρόγραμμα της ΕΚΑΣΚ (16-17/11, 21/11)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 16/11 έως 21/11/2019 16/11/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 22:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 16/11/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 20:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 16/11/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 16:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 16/11/19 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. … Read More

Τα αποτελέσματα των Παίδων (7η αγωνιστική)

ΠΑΙΔΕΣ Α Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής: Ηράκλειο-Ρέθυμνο 71-43 Κύδων-Ανδρογέας 72-64 ΟΑΧ-ΑΟΚΧ 57-68 Ηρόδοτος-ΟΦΗ 48-79 Εργοτέλης-ΑΟΑΝ 79-51 Τα φύλλα:  ΚΥΔΩΝ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 72-64 (παρ.) 57-57(κ.α.)ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-13, 24-32, 39-45, 57-57(κ.α.) 72-64 (παρ.) Κύδων (Λεκάκος),Μπαλαντινός 8, Βιδάκης, Μαυρεδάκης 11, Κουλιεράκης 13(3) Μανωλης 9(1), Ψυλλάκης … Read More

Οι διαιτητές της Β Εθνικής (7η αγωνιστική)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι: Σάββατο 16 Νοεμβρίου 1ος Όμιλος Στ. Βενέτης 20.00 Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης-Αντωνιάδης (Γολεγού) Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Μαρούσι Ζακεστίδης-Τσάτσης-Ορφανός Ιορδ. (Ντίνος) Δαϊς 17.00 Δούκας-ΚΑΟ Μελισσίων Μπούκας-Σιδέρης-Πλιάκας (Παππάς) Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-ΝΕ Μεγαρίδος … Read More

Στην Σλοβενία η Εθνική Γυναικών

Για την Σλοβενία και συγκεκριμένα την πόλη Τσέλιε αναχωρεί σήμερα το μεσημέρι η Εθνική Γυναικών, η οποία την Πέμπτη (14/11) ξεκινά τις υποχρεώσεις για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021. Η αποστολή της Ομάδας πετάει για Λουμπλιάνα μέσω Βελιγραδίου στις 15.35 … Read More

Οι «12» εκλεκτές του Μασλαρινού

Τις 12 αθλήτριες που θα ταξιδέψουν στην πόλη Τσέλιε για τον αγώνα της Πέμπτης με την Σλοβενία για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2021 ανακοίνωσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Βασίλης Μασλαρινός. Δεν θα συνεχίσουν με την Εθνική Γυναικών η Ρία Πατεράκη, η … Read More

Τα αποτελέσματα των Εφήβων (7η αγωνιστική)

ΕΦΗΒΩΝ ΑΤα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:Ηράκλειο-Ρέθυμνο 65-66 Κύδων-Ανδρογέας 48-41 ΟΑΧ-ΑΟΚΧ 71-56 Ηρόδοτος-ΟΦΗ 71-65 ΑΟΑΝ-Εργοτέλης 0-20 Τα φύλλα: ΚΥΔΩΝ-ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ  48-41 Διαιτητές: Ξυλάς-ΚουλιεράκηΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:19-6, 16-8, 4-13, 9-14ΚΥΔΩΝ (Κωσταντουδάκης): Μουχαμετάι 3 (1), Λιονάκης, Σαχάι 8 (2), Κατεχαράκης, Κουλιεράκης, Κοκκινάκης 14, Φυλλάκης, Χατζηδάκης, Καφαντάρης 15, … Read More

Τα αποτελέσματα των Νεανίδων (5η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής: Ηρόδοτος-Ιεράπετρα 55-42 Αρκάδι-ΟΑΧ 33-46 Τα φυλλα:  ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 55-42ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-9,, 16-11, 13-11, 17-11Διαιτητές: Χιωτάκης-Μαρκάκης ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Σταυρακάκη):Περυσινάκη, Μπαλτζάκη, Στεφανάκη Ε. 16 (3), Μπεη,  Στεφανάκη Ι. 12, Σηφάκη, Μανουκάκη 8, Βερίγου 6 (1), Βασιλείου, Γεωργιάδη 7, Παπαδάκη, Διβινή 6.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ … Read More