neaepsana.blogspot.com

ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ;

Την πρώτη αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, έπαιξε το δίδυμο βοηθών διαιτητών Παπαδιώτη–Μακρή στο παιχνίδι Παθιακάκη–Θησέα 0-1. Την 3η αγωνιστική ο Παπαδιώτης έπαιξε στο ματς Παμπαιανικού–Μάχης 1-2 και την 4η αγωνιστική πάλι το δίδυμο Παπαδιώτη–Μακρή ορίσθηκε κι έπαιξε τον αγώνα Θησέα–Παμπαιανικού … Read More

ΚΑΚΟΣ ΟΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ...

Ο πρόεδρος του Γέρακα Γιώργος Μάρας, βγήκε από τα ρούχα του με την διαιτησία του αγώνα Γέρακα – Σταμάτας κι εξέδωσε ανακοίνωση, στην οποία εξηγεί ότι …το ποτήρι ξεχείλισε και υπάρχει κίνδυνος για πολύ χειρότερα! Είναι γεγονός ότι ο διαιτητής … Read More

ΛΑΘΟΣ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟΙ…

Γιατί ήταν αρνητικός πρωταγωνιστής ο διαιτητής του αγώνα Αστέρα Γλυκών Νερών – Ραμνούντα Γραμματικού, κύριοι; Επειδή ο Ραμνούς είχε αγωνιστική αδυναμία, με αποτέλεσμα ο γηπεδούχος Αστέρας να προηγείται 2-1 μέχρι το 94’ ή επειδή ο διαιτητής έδωσε «συζητήσιμο» φάουλ στο … Read More

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ – ΜΑΡΚΟ 0-0

Ο γηπεδούχος Αστέρας Βάρης έμεινε πάλι χωρίς γκολ και η Μαρκό πήρε την ισοπαλία σχετικά εύκολα… Κατά διαστήματα παίχθηκε καλό ποδόσφαιρο αλλά καμία ομάδα δεν άξιζε τη νίκη! Στο α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν αρχικά την υπεροχή αλλά οι φιλοξενούμενοι … Read More

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 2-1

Παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις έγινε στο Λαύριο, όπου ο Παλλαυρεωτικός πέτυχε ιστορική νίκη επί του Κεραυνού Κερατέας. Στο 6’ ο Παπαγεωργίου εκμεταλλεύθηκε αδράνεια του Παππά μετά από εκτέλεση κόρνερ και σημείωσε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και ισοφάρισαν … Read More

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ4η αγωνιστικήΣΑΒΒΑΤΟ 13/10/2018Κουβαράς – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0 (1-0)Διόνυσος – Δόξα Άνοιξης 0-1 (0-0)ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10/2018Νικηφόρος – Καπανδρίτι 1-2 (0-0)Αστέρας Γλυκών Νερών – Ραμνούς Γραμματικού 2-2 (0-1)Συκάμινο – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 1-3 (0-3)Αφιδναϊκός – Νικητές Μεσογείων 1-1 (0-0)Φοίβος Βάρης – Δόξα … Read More

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ4η αγωνιστικήΣΑΒΒΑΤΟ 13/10/2018Κουβαράς – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0 (1-0)Διόνυσος – Δόξα Άνοιξης 0-1 (0-0)ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10/2018 – ώρα 16.00Γήπ. Αγ. Άννας: ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ (Μετακίδης – Πολύδωρος, Χερουβείμ)Γήπ. Γλυκών Νερών Β’: ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛ. ΝΕΡΩΝ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ. (Περδίκης – Νίκας, Σταμάτης)Γήπ. … Read More

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ4η αγωνιστικήΣΑΒΒΑΤΟ 13/10/2018Ατλαντίς – Βουλιαγμένη 2-1 (2-1)Άρτεμις – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-1 (1-1)Αμφιάραος Καλάμου – Αετός Πικερμίου 3-0 (3-0)Πρωτέας Π. Φωκαίας – Κρυονέρι 1-2 (0-1)ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10/2018 – ώρα 16.00Γήπ. Ν. Παλατίων: ΩΡΩΠΟΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ (Κουτρομάνος – Σ. Βαβουράκη, Α. … Read More

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ4η αγωνιστικήΣΑΒΒΑΤΟ 13/10/2018 – ώρα 16.00Γήπ. Ραφήνας: ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑ – ΚΑΛΥΒΙΑ (Αντ. Βλάχος – Σοφιάς, Ντόστης)Γήπ. Άνοιξης: ΑΝΟΙΞΗ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Ζαχαρόπουλος – Κάλλης, Τσαλίκογλου)ΚΥΡΙΑΚΗ 14/10/2018 – ώρα 16.00Γήπ. Αγ. Στεφάνου: ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΑΡΗΣ Β. (Δήμας – Κουτζιακουτζίδης, Τσέλιος)Γήπ. … Read More

ΚΥΠΕΛΛΟ: η κληρωση της β’ φάσης

Η κλήρωση της β’ φάσης του Κυπέλλου ανέδειξε τα ακόλουθα ζεύγη:Παλληνιακός – Πρωτέας Π. ΦωκαίαςΆνοιξη – Ολυμπιακός Αγ. ΣτεφάνουΚαλύβια – Αήττητος Σπάτων (Κ19)Σταμάτα – Αχιλλέας Κ. ΑχαρνώνΔιόνυσος – Δόξα Αγ. ΆνναςΚεραυνός Κερατέας – Μάχη ΜαραθώναΑστέρας Βάρης – ΩρωπόςΟλυμπιακός Λαυρίου – … Read More